• تلفن: 09127055971
در ارتباط باشید:

چگونگی در صنعت مرغداری

نگاهی اجمالی به مواد شیمیایی در صنعت طیور طی چند سال اخیر و نتایج آن حاکی از آن است که امروزه استفاده از مواد شیمیایی تنها بصورت عادت و به عنوان بخشی از کارهای دوره ای یک مرغداری می‌باشد. طبق استانداردهای فعلی بسیاری از این مواد شیمیایی برای فرد و طبیعت مضر می‌باشند،  اما شما با استفاده از گاز ازن در مرغداری خود  کاهش  شدید این بیماری ها  در دام ها و محصولات خود را شاهد خواهید بود.

تصفیه و ضد عفونی آب مصرفی مرغداری‌ها

بیشتر منابع آب دارای میکروارگانیسم‌های بیماری زا هستند که این امر موجب بیماری و کاهش راندمان تبدبل غذا به گوشت می‌شود. استفاده از  گاز ازن جهت ضدعفونی و استریل آب مصرفی در مرغداری، جزء تکنولوژی‌های روز مورد استفاده در دنیا جهت بهبود کیفیت آب‌می‌باشد.

کاهش بیماری‌های طیور:

استفاده از گاز ازن در مرغداری  برای از بین بردن پاتوژن‌ها در صنایع طیور از جمله فرآیندهای تخم گذاری، جوجه کشی، پرورش اقلام گوشتی و تخم گذار و کشتارگاهی آزمایش شده است. تحقیقات نشان می‌دهند که ازن، باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ها و… محیط را از بین می‌برد. این امر سبب کاهش بیماری و مرگ و میر در جوجه‌های چند روزه و … می‌شود .

ضد عفونی خوراک طیور:

به وسیله  گاز ازن خوراک طیور ضد عفونی شده و ویروس‌ها ،سموم قارچی و افلاتوکسین موجود در خوراک از بین می‌رود از رشد کپک‌ها جلوگیری می‌شود در نتیجه تغذیه طیور سالمتر و محصول ایمن تری تولید می‌شود.

بوزدایی محیط مرغداری:

ازن در جهت استریل نمودن محیط و هوای سالن تولید و حذف بوی نامطبوع و مضر ناشی از متصاعد شدن گاز آمونیاک در سالن مورد استفاده قرار‌می‌گیرد. وجود گاز آمونیاک در سالن‌های  علاوه بر ایجاد ناراحتی‌های مختلف از جمله سوزش چشم، باعث بروز برخی بیماری‌های تنفسی در طیور و کارگران می‌گردد. ازن به دلیل خاصیت اکسید کنندگی ، گازهای نسوخته حاصل از سوخت آمونیاک و … را از بین می برد.

ضدعفونی آخر دوره ای سالن و لوازم با گاز ازن در غلظت‌های بالا:

گاز ازن قابلیت نفوذ در کلیه منافذ را داشته و هرگونه آلودگی میکروبی و کیست و اسپور میکروارگانیسم‌‌ها را از بین می‌برد. ازن قابلیت نفوذ در بستر را دارا بوده و باقی مانده ای از خود بر جای نمی‌گذارد در نتیجه نیازی به شستشوی مجدد هم ندارد. ازن باقیمانده سموم آفت کش را از بین برده و همچنین امونیاک را اکسید و تبدیل به ترکیبات بی ضرر می‌کند.

ضد عفونی تخم مرغ

این سیستم قابل استفاده در بخش طیور مربوط به اتاق گاز و انبار نگهداری تخم مرغ‌ها می‌باشد. در این فرایند کشورهای صنعتی درصدد برآمده اند که از ماده بی خطرتری نسبت به فرمالدئید استفاده کنند که علاوه بر استریل کامل سطح تخم مرغ‌ها باعث جلوگیری از انتشار آلودگی به مابقی تخم مرغ‌ها و همچنین حذف بو شود. لذا استفاده از ازن را در بسیاری از موارد جایگزین مواد سابق کرده اند. مزیت دیگر ازن این است که اثر کمتری نسبت به فرمالدئید بر روی نطفه (در تخم مرغ‌های نطفه دار)‌می‌گذارد.

مزایای استفاده از ازن:

 

 • تخریب سریع همه میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا

 • صرفه اقتصادی

 • کاربری آسان
 • کاهش هزینه‌های تهویه
 • افزایش وزن و اندازه طیور
 • کاهش هزینه‌های گرمایش
 • کاهش بیماری و مرگ و میر
 • افزایش راندمان تبدیل غذا به گوشت
 • افزایش ایمنی در محصولات تولیدی نظیر تخم مرغ
 • سیستم‌های ازن ژنراتور به صورت سانترال و دائم کار هستند و نیاز به هیچ گونه ماده اولیه مصرفی به جز برق ۲۰ ولت و اکسیژن ندارند.

 • لذا کاربری آن بسیار آسان بوده و در مقایسه با سایر مواد مثل فرمالدئید که تهیه آن به صورت موقت و بر مبنای مقدار استفاده روزانه کارخانه انجام شده و هزینه‌های گزاف خرید، حمل و نقل و نگهداری را در پی دارد، از لحاظ اقتصادی در صنعت مقرون به صرفه بوده و هزینه‌های جانبی را در گذر زمان به صفر خواهد رساند.

 • استفاده از گاز ازن با توجه به وسیع الطیف بودن تأثیر این گاز روی میکرو ارگانیسم‌های مختلف، اطمینان خاطر بیشتری نسبت به سایر ضد عفونی کننده‌ها در پی دارد و تأثیر بالای این گاز بر روی قارچ در مناطق مرطوب به صورت عملی مشهود ‌می‌باشد.

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما
Call Now Button