• تلفن: 09127055971
در ارتباط باشید:

بوبری با گاز ازن

در سالهای اخیر تلاشهای زیادی برای از بین بردن بوهای مزاحم و ناخوشایند در پروسه های مختلف صنعتی در محیط‌های مختلف انجام شده است.

دراکثرسیستم هایی که تاکنون برای بوزدایی استفاده شده است اقدام به استفاده از بوهای پوششی برای پنهان نمودن بوی نامطلوب انجام گرفته است که این عمل نه تنها بوی نامطلوب را از بین نمی برد بلکه حجم آلاینده های بوزا در محیط را افزایش می دهد. همچنین سیستم های جذب کننده بو نیز از راندمانهای پائینی برخوردار بوده و بهره برداری از آنها نیز در شرایطی که از ابتدا طراحی نشده باشند ، بسیار مشکل خواهد بود.
در حال حاضر، به اثبات رسیده است که بوی هر مولکول به ساختمان آن مولکول مربوط می شود لذا با تخریب ساختار مولکول می توان بوی آن را به صورت موثر از بین برد . بهترین روش برای شکستن ساختار مولکول, اکسیداسیون با یک ماده اکسید کننده می باشد که خود آلاینده محیط زیست نباشد. اکسیژن فعال یا ازن قوی ترین و موثر ترین از بین برنده و رفع کننده بوهای نامطبوع مانند گازهای شیمیایی و آروماتیک ها و بوهای ناشی از حیوانات ، کپک و قارچ ، دود دخانیات و … است. در مقایسه روش‌های موجود؛ روش شیمیایی ازن زنی، با توجه با مزایای خود نسبت به سایر روش‌ها برتر بوده و حتی تنها عیب این روش یعنی پایدار نبودن و عدم امکان انبار آن در واقع می‌توان به یک حسن تبدیل شود چرا که با حذف بوی نامطبوع و سپس به دلیل عدم پایداری ازن باقیمانده،  مشکلی برای پرسنل و افرادی که در محل حضور دارند ایجاد نخواهد کرد.
اکسیژن فعال یا ازن، گازی تقریباً بی رنگ با بوی ترش و قدرت اکسید کنندگی بالا است و سریعاً آلاینده های محیط را اکسید می نماید و نتیجه این اکسیداسیون تنها اکسید مواد و اکسیژن می باشد . اکسیژن فعال یا ازن پایدار نبوده و در نتیجه نمی توان آنرا انبار یا حمل نمود. این امر باعث می گردد که تولید ازن همواره در محل انجام گیرد، لذا معضل مرحله حمل و انبار مواد شیمیایی با استفاده از ازن ژنراتور حذف می شود.

این واقعیت که گازهای زائد، بخصوص گازهای زاید صنعتی حاوی گوگرد، به اکسیژن فعال یا ازن حساس هستند و این امر نتیجه توانایی بالای اکسیداسیون بوسیله گاز  ازن است سبب گردیده که ازن به عنوان بهترین بوزدا در جهان مطرح شود.
اکسیژن فعال علاوه بر قابلیت بوزدایی یک ضد عفونی کننده بسیار قوی نیز می باشد و به نحو مطلوب و بسیار موثری انواع آلودگی های میکروبی را از بین می برد. ویژگی های ازن نظیر قابلیت تجزیه ترکیبات سمی شیمیایی و نیز کشتن انواع میکروارگانیسم ها ، اعم از باکتریها و ویروسها ، ازن را به مهمترین عامل پاک کننده و ضد عفونی کننده محیط تبدیل کرده است.
در گذشته نبود اطلاعات کاربردی تکنولوژی ازن ژنراتور و ازن ساز در ایران و نیز هزینه بالای تولید آن در محیط باعث عدم استفاده از آن در بوزدایی شده است . شرکت آرینا تجهیز به عنوان شرکتی پیشرو  برای استفاده از سیستمهای مدرن و مقرون به صرفه نمودن آنها برای کاربردهای زیست محیطی اقدام به اجرای این گونه پروژه ها در ایران نموده است.

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*

نوزده + 8 =

نظرات شما
Call Now Button